skar-nzn-loga

Sirius, czyli projekt łazika marsjańskiego, jest rozwijany przez członków Studenckiego Koła Astronautycznego Politechniki Warszawskiej od dwóch lat. Naszym głównym celem jest wystawienie robota na międzynarodowych zawodach European Rover Challenge (ERC), odbywających się w okresie wakacyjnym, w tym roku w Polsce. Podczas zawodów, łazik musi wykonać serię wymagających zadań symulujących faktyczne misje marsjańskie, które wymagają od nas budowy wytrzymałej, precyzyjnej a zarazem autonomicznej konstrukcji.

Testy napędu łazika na dziedzińcu Instytutu Techniki Cieplnej PW

Obecnie w przedsięwzięciu bierze udział trzydziestu pięciu studentów PW, którzy spotykają się na cotygodniowych zebraniach i wspólnie realizują kolejne etapy projektu. Zespół po wykonaniu pierwszej, działającej wersji łazika oraz pierwszych testach terenowych pracuje nad integracją drugiej iteracji robota i przygotowań do testów w komorze klimatycznej możliwych dzięki uprzejmości PIAP Space.

Reprezentanci SKA mogą się już pochwalić budową dwóch łazików – Skarabeusza i Aresa, które mieli okazję pokazać dwukrotnie na ERC, w 2015 i 2016 roku, a także w czterech edycjach University Rover Challenge w latach 2010, 2014, 2015 i 2016.

Wiele z działań nie doszłoby do skutku gdyby nie wsparcie finansowe ze środków programu Ministerstwa Finansów “Najlepsi z Najlepszych 2.0”. Mimo wszystko, aby móc zrealizować wszystkie swoje pomysły zespół nie ustaje w poszukiwaniu sponsorów projektu. Zachęcamy do pobrania naszej oferty sponsorskiej.

[btn text=”Oferta sponsorska” tcolor=#FFF thovercolor=#FFF link=”http://ska.pw.edu.pl/wp-content/uploads/2017/12/Oferta_wsp__pracy.pdf” target=””]