skar-nzn-loga

Sirius to projekt grupy studentów Politechniki Warszawskiej, którego celem jest stworzenie łazika marsjańskiego na międzynarodowe zawody University Rover Challange, odbywające się co roku na pustyni w Utah w Stanach Zjednoczonych. Podczas rywalizacji robot ten będzie musiał wykazać się precyzją, wytrzymałością i odpornością na trudne warunki, takie jak wysoka temperatura, piasek i zapylenie.

Zespół SKA Robotics na zawodach University Rover Challange 2016
Zespół SKA Robotics na zawodach University Rover Challange 2016

Dwudziestu dziewięciu studentów z kilku wydziałów Politechniki od stycznia 2017 roku spotyka się na cotygodniowych zebraniach, podczas których omawiają kolejne etapy realizacji projektu. Od tego czasu udało się wstępnie zaprojektować całą platformę mobilną robota a także przetestować część jej rozwiązań tworząc makietę kinematyczną, która zaprezentowana została podczas tegorocznego (10.2017) Przeglądu Kół Naukowych „Konik”.

Na potrzeby swojego wyjazdu na zawody członkom Sekcji Robotycznej Studenckiego Koła Astronautycznego udało się pozyskać dofinansowanie ze środków programu Ministerstwa Finansów „Najlepsi z Najlepszych 2.0”.

Do tej pory reprezentanci SKA brali udział w czterech edycjach University Rover Challange w latach 2010, 2014, 2015 i 2016, a na potrzeby rywalizacji zbudowali dwa łaziki – Skarabeusza i Aresa, który był później rozwijany w dwóch dodatkowych wersjach.

Obecnie zespół szuka wsparcia sponsorskiego, aby móc zrealizować sto procent swoich pomysłów. Zachęcamy do pobrania naszej oferty sponsorskiej.

Oferta sponsorska