[PL] Podsumowanie IPR-u

Jednym z etapów kampanii REXUS/BEXUS jest IPR ( Integration Process Review), na któym zespół ma spotkanie z dwoma specjalistami. Nasz IPR odbył się 21 lipca, na którym pojawił się  Stefan Krämer  z SSC (Swedish Space Corporation) oraz nasz mentor Philipp Hager z ESA/ESTEC.

Watching some printed in 3D
Stefan Krämer w kampanii REXUS/BEXUS zajmuje stanowisko program manager. Brał udział w kampanii REXUS/BEXUS ’11 z projektem ADIOS- ADvanced Isolation On Sounding rockets. Natomiast Philipp Hager jest naszym mentorem oraz aktywnie pomaga zespołowi w obliczeniach termicznych modelu eksperymentu.
Spotkanie ze specjalistami miało na celu podsumowanie działań jakie zostały wykonane w celu integracji eksperymentu. Pierwsza część spotkania polegała na Tour of the workshopprzedstawieniu historii eksperymentu, zaprezentowania zmian, które zespół poczynił przez okres pracy. Omówiliśmy także status część, które zostaną użyte w eksperymencie oraz testów jakie zostały wykonane oraz przedstawienie planu na dalszy plan działań. Kolejny etap to rozmowa, na której dyskutowaliśmy o problemach zespołu, analizowaliśmy dokładnie poczynione postępy. Dodatkowo zadawali nam pytania dotyczące kolejnych etapów oraz zabezpieczeń eksperymentu przed uszkodzeniami, zakłóceniami zewnętrznymi.

Tour of the workshop

Nie tylko samą pracą zajmowaliśmy się na IPR, w przerwie zespół zabrał gości na Groole, typowo polski symbol-ziemniaki :). Mieliśmy czas podyskutować o innych sprawach poza projektem. Następnie oprowadziliśmy po pracowni. Pokazaliśmy komorę próżniową, komorę klimatyczną, warsztat, warsztat elektroniczny, pokój koła oraz ciekawe miejsca w Instytucie Techniki Cieplnej Wydziału Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa. Po oprowadzeniu po najważniejszych i najciekawszych miejscach powróciliśmy do sali Rady Wydziału udostępnionej przez Dziekana MEiL-u na czas IPR, gdzie dostaliśmy dokładne wskazówki co i do kiedy poprawić. Oczywiście nie bez słów krytyki, która zmobilizowała nas do większej pracy.

Wieczorem pokazaliśmy Stefanowi i Philipowi Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat. Poza tematami związanymi z KosmonautykąTour of the workshop i inżynierią kosmiczną mogliśmy przedyskutować inne różne tematy. Mamy nadzieję, że kolejnym razem przyjazd gości trwać będzie dłużej i pokażemy inne ciekawe miejsca w Warszawie. Teraz zespół BuLMY musi zabrać się do pracy, aby wykonać wszystkie cele ustalone na IPR, już niedługo  start kampanii REXUS/BEXUS.

BuLMA Team with Stefan Krämer and Philipp Hager.